ספרים

מותרות ספר של יעל משאלי

מותרות – סקירת ספרה של יעל משאלי

10 סיפורים על גירושים בהפתעה. חלקם גירושים בגיל השלישי. משאלי כותבת דמויות מהחיים אחרי השבר הגדול ומציירת סיפורי חיים. ספר שגורם לרצות לחבק את הדמויות, שגורם להסתכל פנימה וגם החוצה.

ממדף הספרים | הלו דורית | ניר דרום

9 ימים של התרחשויות, 4 דמויות, 3 ערים, 3 סיפורי אהבה ו – 1 זוג משקפיים ורודים. בשורה תחתונה – מקסים, קריא, קליל. ביותר שורות – להקליק ולקרוא את כל ההמלצה

ממדף הספרים | המיילדת מן ההרמון | רוברטה ריץ'

הצצה מרתקת לעולמן של נשים בנות דתות שונות ומעמדות שונים באמפריה העות'מאנית. על סודות, על תככים ומזימות, על הרצון לשרוד וגם על אחווה נשית. במילה אחת – ממליצה! ביותר מילים – מוזמנים להקליק ולקרוא.

ממדף הספרים | אגדת ברונו ואדלה | אמיר גוטפרוינד

בלש עם שילוב שמות משעשע, תיכוניסטית מורדת, עיתונאי שרירי עם התמחות בגרפיטי וקרובי משפחה שנרצחים. את כל אלה ועוד טווה גוטפרוינד לכדי סיפור מתח מיוחד. זה מתחיל בתאונת דרכים ונגמר בסופר יהודי שנרצח בשואה. ספר שאסור לוותר עליו.

ממדף הספרים – בתים של אחרים / דקלה קידר

לבוא הביתה יום אחד, כרגיל. לראות את בעלך מזה עשרים שנה יוצא מהמקלחת, כרגיל. לחשוב שזה עוד יום, רגיל. אבל אז לגלות שבשניה אחת ובלי הכנה מראש כל עולמך – מתהפך. בעלך מודיע לך שהוא עוזב ואת מתחילה מחדש. בלי שרצית, בלי שביקשת, בלי שתכננת.

ממדף הספרים – קורינה / ענת הדס

כמה מכות יכולות לנחות על ראשה של נערה אחת? כמה לא הוגנים הקלפים שחולקו לה? סיפור אמיתי ונוגע ללב של נערה יהודיה אחת באסטנבול שלפני קום מדינת ישראל. סיפור ששופך אור על יהדות טורקיה וקורותיה, על החיים בכפר שלם, על משפחה בדם ועל משפחה של אהבה, וזה רק קצה הקרחון, רוצו לקרוא!

ממדף הספרים – הכפר של הגרמני / בואלם סנסל.

זה לא ספר שואה "קלאסי" כי בתפיסה, במחשבה, בחינוך המשפחתי והלאומי שלי התרגלתי לספרות מאוד מסויימת. הספר הזה שונה – הסופר, מקומות ההתרחשות וגם מבחינת הזמן שלה. למרות הקטעים שנראים לא הגיוניים, למרות שהוא קשה לקריאה וגם לעיכול, עדיין כדאי לקרוא.

ממדף הספרים – שתי שניות / רייצ'ל ג'ויס

שני חברים טובים בבית ספר פרטי – העתיד ברור וידוע מראש, מסלול החיים הוכתב בעבורם. אבל מה קורה כאשר מדענים מחליטים להוסיף לשעון 2 שניות? מה ישתנה? מה ישאר? מי יושפע? ספר שריתק אותי, הפתיע אותי, העציב אותי וגרם לי לחשוב הרבה על מקומנו בעולם, על ההחלטות שאנחנו מקבלים. ממליצה לקרוא.

דילוג לתוכן