כראמל – האחייניות התאהבו ואני קניתי את כל סדרת הספרים

7 ספרי ילדים בערימה ספרי כראמל מאירה ברנע גולדברג

בינואר 2022 התחלתי ללמוד בסדנת כתיבה של הסופרת מאירה ברנע גולדברג, סדנה לכתיבת ספרי ילדים ונוער. מתנה שנתתי לעצמי לכבוד השנה החדשה ויום ההולדת שהגיע חודש אחרי שהחלה הסדנה.
הסדנה מתקיימת בימי שישי אחת לשבועיים ועוד במפגשים פיזיים! מפגשים שהיו חסרים לי כל־כך מאז שפרצה הקורונה לחיינו בסערה. והיא המשיכה לחולל סערות, אבל זה כבר לפוסט אחר. נחזור לסדנת הכתיבה, למאירה ולכראמל.

מתברר שהמפגשים אצל אימא שלי לארוחות שבת מסונכרנים עם מפגשי הסדנה, בארוחת הערב סיפרתי שהתחלתי סדנת כתיבה וכמה שחשבתי שיהיה מוצלח, מעניין, מהנה ומלמד מה שקורה בכיתה ואפילו רק אחרי מפגש/שיעור אחד עולה על כל מה שחשבתי וקיוויתי.
סיפרתי להם על האנרגיה של המרצה, שפע הידע, העניין והקצב שבו מתנהל המפגש. כמה אנחנו מספיקות ואיך לא להאמין ששלוש שעות טסות בקצב כפול, אם לא משולש.

ואז… כששאלו אותי מי ומה, ועניתי מי המרצה ומה היא כתבה, שלושה זוגות אוזניים שמחוברות לשלוש ילדות שכבר מזמן לא ישבו סביב השולחן – נפקחו והן התייצבו לידי. מה? את מכירה את מי שכתבה את כראמל???
מתברר שהן צופות אדוקות ונלהבות בסדרה, כולל הצעירה בת ה-3.5 שבכלל לא חובבת טלוויזיה או מסכים באופן כללי. הן יושבות מהופנטות ומחכות לפרק הבא.

ברגע שהבנתי את הפוטנציאל, ובמיוחד אחרי שהבנתי שהאחיינית בכיתה ב' כבר קוראת ספרים מתוך סדרות ילדים, מיהרתי להיכנס לאתר עברית והזמנתי את כל ששת הספרים ואת היומן האישי.

שמונה ימים אחרי ההזמנה קיבלתי מייל מההוצאה ששני ספרים חסרים במלאי, שיש ביקוש מטורף (היא לא השתמשה במילה 'מטורף' אבל זה הוייב שעלה מהמייל), ספרים נשלחו להדפסה, אבל לא יודעים מתי יגיעו למלאי, למחסן ויצאו ללקוחות. שאלו אותי אם אני מעדיפה לבטל את ההזמנה כולה, לבטל את הזמנת שני הספרים החסרים או להמתין. העדפתי להמתין. אומנם קיוויתי לתת אותם מתנה לפסח, אבל היי… עם הצלחה לא מתווכחים ובטח שלא כועסים. מחכים.

במפגש הבא של הסדנה שיתפתי את מאירה שהזמנה של ספרי כראמל מתעכבת כי חסרים שניים מהספרים, ושאלתי האם היא מודעת לחוסרים. הייתי צריכה לדעת שברור שהיא מודעת ושהיא לגמרי "על זה". שיתפתי אותה שלמרות החוסרים אין לי טענות לאתר evrit – עברית, להיפך, יש לי דברים טובים להגיד על שירות הלקוחות בזכות הקשר שיצרו איתי כשהבינו שלא יוכלו לספק את המשלוח בזמן שהתחייבו והשירות האדיב. אחרי שהספרים הגיעו יכולתי להוסיף שהמשלוח הגיע במהירות אחרי שהספרים החסרים חזרו למלאי.

כמובן שצילמתי את החבילה ואת הספרים וזו ההודעה שכתבתי ל מאירה ברנע גולדברג:

"הגיעו! כולם! אומנם יחכו עד שניפגש ואבקש ממך לחתום, אבל תוך
3 שבועות ל-3 אחייניות מהממות ואהובות יהיו על המדף כל ספרי כראמל (שראו אור) עד מרץ 2022.
אני צופה התרגשות רבתי, התרגשות מלאה בוורוד ובנצנצים 💗💖💜"

קופסת קרטון סגורה מאתר הספרים עברית

בינתיים שלחתי את התמונות גם לאחי ולגיסתי וכתבתי להם שלא יגלו לילדות, כי אני מחכה שאוכל לפגוש את הסופרת ולבקש ממנה לחתום על העותקים. שניהם 'התעלפו' בהודעה חוזרת. עוד כתבתי להם שאומנם התחלתי באיסוף ספרי הסדרה, אבל הספרים הבאים כבר 'עליהם'.

קופסת קרטון פתוחה ובתוכה ספר

עוד התברר לי בהתכתבות עם גיסתי שהאחיינית בת ה-8.5, המהממת, המוכשרת ושהדודה שלה לא משוחדת עליה בכלל וגם מאוד אובייקטיבית 😉 לא רק הצטרפה למועדון "תולעת הספרים" המשפחתי, אלא גם כותבת סיפורים! אז בכלל שמחתי שאחרי התלבטות צירפתי לחבילה את הספר "כראמל ואני" שהוא סוג של יומן אישי.
ולסיכום ב-3 מילים של ערימת הספרים: ככה נראה אושר!

ליטל ירון - אשה בפלוס

אישה בת 40+ שכבר נוטה יותר לכיוון ה-50. פסימית בהחלמה או אופטימית בהתהוות משתדלת להסתכל על הדברים מהצד החיובי, מהפלוס. מטיילת לבד ועם אחרים, תולעת ספרים, אוהבת מילים וכותבת גם למגירה וגם למסך. מכורה לקפה, קרמשניט ופאי לימון.
עוד עליי>>

פוסטים נוספים בנושא

תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן