נסבר בולגריה – יום טיול עם חמותי

אחרי יומיים בעיר ורנה ובידיעה שיישאר לנו יום נוסף ליהנות מהעיר, חמותי ואני החלטנו לצאת מהעיר ורנה, חיפשנו חיפשנו ובסוף בחרנו להצטרף לסיור מודרך שמציעה חברת אשת טורס לנופשים הישראלים שמגיעים באחת ה"חבילות" שהיא מציעה לוורנה. שמענו שכדאי להגיע לנסבר, שמענו שיש הדרכה בעברית ושמענו שיש קבוצה קטנה וחביבה שיוצאת מהמלונות ב"חולות הזהב".
שורה תחתונה – השמועות נכונות. בדרך לנסבר עצרנו לשייט קצר ומגבש על נהר הקמיצ'ה. הזכיר לי שילוב של הירדן והירקון. איטי, רגוע ועם פסקול ישראלי-מזרחי שבקע מהרמקול. כמובן שקמו לרקוד 😉.
משם המשכנו לעיר העתיקה/כפר הדייגים נסבר. נמצאת במחוז בורגס והוכרזה אתר שימור מורשת עולמית של אונסק"ו. תושבי העיר שהיא בעצם אי מתפרנסים מתיירות, אי אפשר לפספס את זה כשמגיעים. היא סופר תיירותית עם כמות עצומה של חנויות לפיצ'יפקעס, דוכנים, מסעדות, דוכני אוכל, בנייה אופיינית מאבנים בקומה התחתונה ומעץ בקומה השנייה, ריצוף מאבנים (נעלי עקב לא מומלצות) וסמטאות צרות. הרחובות סוג של מעגליים, אי אפשר ללכת לאיבוד. מזל. נולדתי בלי חוש כיוון.
הרבה עברית שומעים מסביב, כולל מבעלי חנויות ועובדי המסעדות, כולל המילים "אפשר כשר" ו"יש כשר". 41 כנסיות היו במקום הקטנטן הזה, סמל לעושרם של חלק מתושביו. שרידים מהן פזורים ברחבי העיר.
יחד עם הניחוח התיירותי, מעניין לראות את ההיסטוריה עולה מבין האבנים והשרידים של בית המרחץ והמרחצאות החמים. חובבי מוזיאונים ימצאו בה מוזיאון לארכיאולוגיה ולאתנוגרפיה. חובבי צילום יהנו מהשילובים של ישן-חדש. חובבי קניות יהנו ממזכרות. בעיני פחות מתאים לילדים אם כי ראינו די הרבה מטיילים עם ההורים. אז רק אומרת.
קחו בחשבון שעתיים נסיעה לכל כיוון.
תודה לחבורה שצירפה אותנו בחיבה לשורותיה, אחרי שטיילו כמה ימים ביחד. היה נעים להכיר! תודה למדריכה BIBI על שפע של ידע וחוש הומור.
למרות שחזרנו עייפות ומאוד מרוצות המדרחוב ורצועת החוף קרצו לנו שוב. קרצו, לא נלך? ברור שכן. חנות חרוזים ותכשיטים משכה אותי פנימה, רשימת הקניות ההסטרית שלי כולל צמיד לילדה ועגילים לי. נראה לי שמצאתי את מנת הטיול המנצחת שלי, חובבי פירות ים – ממליצה על צדפות ממולאות אורז במסעדת MONDO.
מה עושות כלה וחמות בחופשה קצרה בוורנה? אם לא תקליקו, איך תדעו?
מה אומרת ויקיפדיה על נסבר? אם בא לכן לקרוא עליה עוד, הינה כאן הקישור
ליטל ירון - אשה בפלוס

אישה בת 40+ שכבר נוטה יותר לכיוון ה-50. פסימית בהחלמה או אופטימית בהתהוות משתדלת להסתכל על הדברים מהצד החיובי, מהפלוס. מטיילת לבד ועם אחרים, תולעת ספרים, אוהבת מילים וכותבת גם למגירה וגם למסך. מכורה לקפה, קרמשניט ופאי לימון.
עוד עליי>>

פוסטים נוספים בנושא

תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן