גיל ההתבגרות בראי הרפואה הסינית / לירז אמסטרדם

מהאלבום הפרטי

"קהילה מדברת הורות ב-ZOOM" – משפחה בזמן קורונה

לירז היא אחת המנחות במיזם "קהילה מדברת הורות ב-zoom" בישוב קדימה-צורן.
מרצות מתחום ההורות התגייסו לעזור להורים לעבור את תקופת הקורונה באמצעות הרצאות בשידור חי,
בין התאריכים 12-18 באפריל.
כל המנחות, ובראשן מובילות המיזם, עשו זאת בהתנדבות.
פניתי למרצות ובקשתי מהן לשתף גם אותי ואתכם במידע החשוב שהן משתפות בהרצאות שלהן.

על המרצה וההרצאה

לירז אמסטרדם – מטפלת ברפואה סינית, ובעלת me clinic.
במיזם, ההרצאה והשיח של לירז עוסקים בנושא: "גיל ההתבגרות בראי הרפואה הסינית"

איזה מידע מתוך ההרצאה שלך, היית רוצה שיהיה להורים עכשיו בימי הקורונה?

גיל ההתבגרות הוא גיל נפלא ומאתגר כאחד. בהיותי אמא לשלוש מתבגרות, הרפואה הסינית פתחה לי עולם חדש של הסתכלות שונה ומיוחדת על התקופה הזו. גיל ההתבגרות משתייך לאלמנט העץ, שבו האנרגיה מתפרצת. חישבו על תינוק שנולד, חישבו על זרע שנובט מתוך האדמה. חישבו כמה כח צריך כדי לפרוץ החוצה אל העולם. הנערים והנערות שלנו פורצים בצמיחה וגדילה. בהיבט הפיזי – שינויים פיזיולוגיים רבים כמו, התארכות הגפיים ועמוד השדרה, התרחבות האגן, צמיחת השדיים ועוד. כל אלו עלולים לגרום למתח שרירי רב, כאבי גדילה, מתח וחרדה.
בהיבט הרגשי – בני הנוער ניצבים מול אתגרים רבים, דרוש מהם לתפקד בהמון מסגרות, ביניהן הבית והמשפחה, בית הספר, חברים, שינויים במסגרות והישגים, הם שרויים במתח רב.
ההיבט הקוגניטיבי גם הוא עושה קפיצה משמעותית, ולפתע הדברים סביבם מקבלים משמעות גדולה. תוסיפו לזה גם השתוללות של הורמוני המין, ואקנה על הפנים. כל אלו ועוד עלולים להכביד וליצור סטגנציות וכאב, הן פיזי והן נפשי. לרפואה הסינית כלים רבים לעזור לילדים שלנו לצמוח ללא כאב ובדידות, ולמצות את הפוטנציאל הנפלא הטמון בהם. לכם ההורים יש תפקיד חשוב ביותר להיות האדמה היציבה והמזינה עבורם, על מנת שיוכלו לצמוח ולהגיע לשיא היצירה שלהם בדרך הטובה והנעימה ביותר. זה הזמן לחבק, להקשיב ללא שיפוטיות, להיות גאים בהם, לעודד, ולהזכיר להם שאתם שם בשבילם.

טיפ חשוב ממך להורים, בימי קורונה וגם בימים רגילים

בימים אלו שאנו נמצאים כולנו בבית, חשוב שנמצא את הזמן ביחד ונכבד את הזמן של להיות לבד. האמת שזה נכון גם לימי השגרה המבורכים. גם אם הילדים מסתגרים בחדרים, מצאו לפחות פעם ביום זמן לאגד את כולם סביב בישול משותף, אימון יוגה, או אבטיח במרפסת. אצלנו בבית אנחנו מאוד אוהבים לספר כל אחד בתורו מה היה לו הכי טוב/כיף היום, וגם מה פחות. וכך אנו צוחקים, משתפים ומודים על כל הטוב שיש לנו.

משהו שחשוב לך שידעו עלייך?

אני מטפלת ברפואה סינית לכל המשפחה – דיקור, טווינא וצמחי מרפא. אני מציעה תכנית מלאה לנוער, מטפלת באקנה, דיקור אנטיאייג׳ינג, מטפלת ברקדניות ובנוער ספורטאי.
מלווה את המטופלים שלי בכל תחומי החיים, מתזונה ועד אורח חיים בריא.

אפשר ליצור קשר עם לירז בכל הערוצים האלה

052-3527444
Lirazdance@gmail.com
עמוד האינסטגרם: https://instagram.com/liraz_chinese_medicine?igshid=etonpdqutcou
דף הפייסבוק: https://m.facebook.com/liraz.amsterdam
אתר

ליטל ירון - אשה בפלוס

אישה בת 40+ שכבר נוטה יותר לכיוון ה-50. פסימית בהחלמה או אופטימית בהתהוות משתדלת להסתכל על הדברים מהצד החיובי, מהפלוס. מטיילת לבד ועם אחרים, תולעת ספרים, אוהבת מילים וכותבת גם למגירה וגם למסך. מכורה לקפה, קרמשניט ופאי לימון.
עוד עליי>>

פוסטים נוספים בנושא

תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן